Dlaczego meble na wymiar?

Poznaj istotne czynniki

Wiele osób zastanawia się pewnie czy jest sens w kupowaniu mebli na wymiar, skoro mogę nabyć w sklepie systemowe, które są z reguły tańsze?

Musimy jednak rozgraniczyć te dwa typy mebli. To po pierwsze. Meble sklepowe „gotowce” będą pracowały na najtańszych uniwersalnych akcesoriach ze względu na łatwość składania hurtowego takich mebli oraz na obniżenie ceny całości kompletu.

Z racji użycia tanich chińskich elementów, funkcjonalność jak i żywotność zawiasów, łożysk i wszystkich innych elementów ruchomych będzie mocno ograniczona. Po prostu po pewnym czasie elementy takie wyrobią się, przestaną domykać, zamykać, rozregulują swoje położenie i zaczną krzywo nachodzić na siebie, aż w końcu się urwą.

Żadna gwarancja sklepowa nie obejmie naprawy takich elementów, a tym bardziej nikt ze sklepu nie przyjedzie do Państwa niczego sprawdzać, bo w sklepie pracują sami sprzedawcy, którzy nie mają takich możliwości jak i odpowiedniej wiedzy. Meble przyjeżdżają gotowe i na tym się kończy.

 To jest jeden z ważniejszych elementów.

Drugi, który w zasadzie powinien być pierwszy tworząc filar ważności mebli na wymiar nad zwykłymi sklepowymi to ich funkcjonalność i możliwości zagospodarowania.

Większość mieszkań w Polsce ma średnio około 45-55 metrów. W takich mieszkaniach liczy się każdy metr. Ważne jest jak najlepsze zagospodarowanie przestrzenne, tak aby nie stracić ani kawałka wolnego miejsca. Funkcjonalność to też ważna cecha- dzięki niej wszystko będziemy mieli pod ręką. Ułatwimy sobie codzienną pracę dzięki doborowi odpowiednich miejsc na dane rzeczy jak i odpowiednich wysokości i głębokości poszczególnych elementów, które zostaną spersonalizowane pod daną osobę.

Dzięki takiemu rozlokowaniu poszczególnych elementów, będziemy bardzo chętnie i z zadowoleniem spędzać przy nich czas pracując czy gotując.

W większych mieszkaniach meble na wymiar również idealnie zagospodarują przestrzeń, bo chyba nikt nie lubi tracić w niepotrzebny sposób powierzchni, czy ustawiając komodę której „brakuje” 10 cm do końca ściany.

Te wszystkie atuty mają meble wykonane pod wymiar. Dzięki nim mocno ułatwicie sobie życie i codzienne obowiązki. Cena trochę może się różnić w porównaniu tych dwóch możliwości, jednak argumenty takie jak tu wymieniłem powinny w prostu sposób nakierować na odpowiedni wybór.

Jeżeli tak się nie stało to dodam jeszcze jeden argument.

Jak często zmieniamy umeblowanie w mieszkaniu? Przeliczcie sobie wydane sumy na meble na wymiar na czas jaki będą w Państwa mieszkaniu i kwota całkowita będzie już dużo bardziej akceptowalna. Tym bardziej, że takie meble przetrwają dużo więcej lat aniżeli meble sklepowe i nie będziecie musieli nic w nich wymieniać.

KONTAKT